03/12/2021
HomeMukavemet (cilt 2)

Mukavemet (cilt 2)

    İÇİNDEKİLER
ISBN 975-511-432-7

 ISBN 975 - 511 - 432 - 7

TÜBA ÖDÜLÜ    
   
14 Doğrusal Olmayan Davranış ve Plastisite
15 Kırılma Varsayımları
16 Bileşik Mukavemet Hallerine Bakış
17 Kesmeli Eğilme
18 Elastik Eğri
19 Normal Kuvvette Dış Merkezlik
20 Burulmalı Eğilme ve Burulmalı Uzama
21 Enerji Kuramları
22 Stabilite
23 Değişim İlkeleri ve Enerji Yöntemleri
Ek A Değişim Cebrinde Hesap Esasları
Ek B Denklem Takımı
Ek C Matris Gösterimi
  Matris İşlemleri
Ek D Profil Tabloları
  Cevap Anahtarı
  Türkçe - İngilizce Teknik Terimler Sözlüğü
     
Sayfa Sayısı :   480   
Çözülmüş Örnek Sayısı : 71
Problem Sayısı : 387
4. BASKI : © 2005, 2007, 2013, 2018
Birsen Yayınevi   
     

KENDİNİZİ DERSTE ANLATILANLARLA SINIRLAMAYINIZ.
BUNU GÖRENLER HAYATTA BAŞARIYI YAKALAYACAK.

Hayatta şansın rolü vardır, ama şans elini uzattığında sizin de hazırlıklı olmanız gerekir. Bazen de insanlar kendi şanslarını kendileri yaratırlar. İş alanındaki başarı için öncelikle etik değerlere duyarlı olmanız, mesleki ve sosyal anlamda kendinizi en iyi bir biçimde yetiştirmeniz gerekir. Kişisel gelişimin bir ömür boyu sürdüğü düşünülürse, kabul etmek gerekir ki, sizin öncelikle kendinize ait iyi bir mesleki kütüphaneniz olmalıdır. Oradan buradan bir araya getirilmiş fotokopi-ders notlarının size katkısı sınırlı olacaktır. Takdir edersiniz ki, kalitenizi arttırmak için yapacağınız her doğru yatırımın ileride size mutlaka bir olumlu dönüşü olacaktır. Tabi bunların hepsi sizin kendinize ve mesleğinize nasıl baktığınıza bağlı.

Kendinize güvenmenizi sağlayacak düzeyli eğitimin önemli bir parçası da kaliteli kitaplardır. Elinizdeki eser, hem lisans seviyesinde tasarıma dönük temel mühendislik eğitiminizde kullanacağınız önemli bilgileri, hem de yüksek lisansta ve iş hayatınızın bazı dönemlerinde gereksinim duyabileceğiniz çeşitli mesleki açılımları kapsamaktadır. Mühendislik uygulamalarından oluşmuş görsel malzemelerin sizin yetişmenizdeki yeri açıktır. O nedenle '' Yapı Merkezi Şirketler Grubu '' bir ilki gerçekleştirerek, inşa ettikleri ulusal ve uluslararası projelerine ait referans fotoğraflarını siz gençlerimizin hizmetine sunarak kitabın 3. Baskı'sına da önemli bir destek yaptı. Böylece, pratik, kuram ve uygulama iç içe geçti. Amacım meslek hayatınız boyunca kütüphanenizde bulundurmak isteyeceğiniz bir kaynak esere ulaşmaktır.

Tümüyle uluslararası kitaplar düzeyinde hazırlanan bu eserde, anlatımı destekleyen çizimler gerçek problemi gözünüzde canlandırabilmeniz için genelde üç boyutlu ele alındı. Konu ile şekil arasında en uygun görsel ilişkiyi kuran iki parçalı sayfa düzeni kullanılarak; şekil, ilişkili olduğu paragrafın hemen yanına çizildi ve detaylar dikkatinizi dağıtmayacak biçimde özenle oluşturuldu. Konu içlerinde kolaydan zora doğru çözülmüş 70 örnek, konu arkalarında isterseniz çözmeniz için toplam 376 problem sunulmuştur. Problemlerin tümü için cevap anahtarı kitabın sonuna eklenmiştir. Bunların açıklamalı çözümleri yazarın yardımcı ders kitabı  MUKAVEMET ÇÖZÜMLÜ PROBLEMLERİ-Cilt II- de bulunmaktadır.